Silverlight 2.0

Přidáno: 06.04.2008 v 21.36

Z časových důvodů jsem v letošním letním semestru nucen zanedbávat klasické přednášky. Nicméně rozšiřující seminář na téma Microsoft Silverlight v rámci programu MSP jsem si ujít nenechal. Pozvání na naši univerzitu přijal Igor Stanek – Microsoft ASP .NET MVP.

Ve čtvrtek 27.3. jsem tedy dobrovolně a z vlastní vůle nastoupil na autobus a v osmnáct hodin dorazil do učebny. Kde přednášející připravoval program pro sledování plochy a mikrofon pro vytvoření videozáznamu (wmv, 194 MB)textové podobě prezentace (pdf, 388 kB) pro případné další zájemce. Usadil jsem se tedy do lavice a napjatě čekal na zahájení. O aplikaci Silverlight jsem doposud neslyšel a má jediná vědomost byla, že se jedná o možnou náhradu aplikace Flash. Jelikož se jednalo o mé první setkání, dalo se tedy očekávat, že po 100 minutách nebudu expert na daný program. Získal jsem ale určitý vhled do problému a pokud se ve volném čase začnu této zajímavé technologii dále věnovat, mohu se vrátit k ukázkovému příkladu prohlížeče videí (zip, 754 kB) z video.msn.com.

Seminář byl pojat pro studenty příjemnější formou a vybraný ukázkový příklad byl zajímavý. Na závěr nechyběla soutěž o "hodnotné" ceny, obzvláště skleněný půlitr s "firewallem" :o). A to že je přednášející Slovák jsem po pár minutách již ani nějakým významným způsobem nevnímal.

obrázek: Závěr semináře o technologii Silverlight 2.0

Sice jsem zády, ale osoba napravo v bílo šedé mikině, jsem opravdu já :o)

Nový komentář

 

 

 

 

Pravidla

  • Tučně * označené položky je nutné vyplnit.
    E-mail nebude zveřejněn.
  • Pište prosím slušně a k věci. Pokud můžete, používejte diakritiku.
  • HTML formátování není podporováno.
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [4].

 

Navigace

Kategorie článků

Nejzajímavější články


Tento kód slouží k testování robotů vykrádajících obsah těchto stránek