Akademická konference Microsoft

Přidáno: 10.04.2008 v 14.24

Kouzlo dobrovolného vzdělávání mě zázračným způsobem zaujalo, a tak jsem si nenechal ujít ani další konferenci "Podívejte se za horizont" pořádanou 8.4.2008 na půdě naší univerzity. Konference byla spojená s oficiálním uvedením trojice nových produktů a technologií Microsoft na český trh.

Po příchodu do univerzitní budovy ještě před vstupem do Auly byly na stole připraveny reklamní předměty (CD s Windows Live, CD s trial verzemi softwaru předváděného v prezentaci a zpravodaj soutěže Imagine Cup). Nechyběl ani dotazník s otázkami zaměřenými na hodnocení přednášky za jehož vyplnění byla připravena odměna.

Jako přednášející byli pozvání Karel Florian („Co jste čekali i nečekali ve Windows Serveru 2008“) a Dalibor Kačmář („Rychle a kvalitně aplikace pro web i mobil“). Na oba bloky prezentací byl vyčleněn prostor pouze 90 minut což bylo poznat a byla to opravdu škoda (běžná doba těchto prezentací je přes 240 minut).

Prezentace první prezentujícího původně obsahovala přes 250 slidů, ale poté co zjistil, jak málo času má, zkrátil ji na 30. V následujících 35 minutách jsme byli seznámeni s Windows Serverem 2008. Byl nám představen systém rolí, příkazový řádek Server Core, šifrování na úrovni biosu BitLocker (dosud neprolomeno – mimo zmražení RAM paměti) a ochrana PC sítí pomocí programu Network Access Protection. Dále jsem se věnovali změnám v novém Internet Information Services (IIS) 7 jakými je konfigurace pomocí XML, delegovaná vzdálená správa HTTPS, FastCGI modul pro PHP hosting, atd. Další zajímavou službou byl Terminal Services, který řeší problémy v počítačových sítích s ovladači pro tisk. A na závěr nám byla představena virtualizační technologie Hyper-V.

Ani na druhou prezentaci nám nezbyl čas, a tak se prezentující rozhodl nespouštět připravenou prezentaci. Místo toho přešel rovnu k věci a spustil předpřipravený příklad. Příklad, který v závěru pracoval v mobilním zařízení s nainstalovaným Windows Mobile 6 a zapnutou GPS navigací. Program pracující na SQL Serveru s využitím novinkového binárního formátu sloupců tabulky geography ve finále zobrazil uživateli veškeré restaurace a hospůdky :o) ve vymezeném okruhu a poskytl možnost odeslání pozvánek kamarádům z kontaktního listu aplikace Windows Live Messenger.

Ani na této konferenci nechyběly ceny jakými byla sada klávesnice s myší, PC hra a Microsoft Office 2007. Ani tentokráte jsem si žádnou cenu neodnesl, ale za vyplněný dotazník jsem si odnesl tričko. Ale hlavní je, že jsem odešel s novými vědomostmi a zážitky. 

obrázek: Tričko z konference Microsoft „Podívejte se za horizont“

Další konference a fotografie zase jen zády

Nový komentář

 

 

 

 

Pravidla

  • Tučně * označené položky je nutné vyplnit.
    E-mail nebude zveřejněn.
  • Pište prosím slušně a k věci. Pokud můžete, používejte diakritiku.
  • HTML formátování není podporováno.
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [4].

 

Navigace

Kategorie článků

Nejzajímavější články


Tento kód slouží k testování robotů vykrádajících obsah těchto stránek