České dráhy jezdí za polovinu!

Přidáno: 11.07.2008 v 13.56

Nedávno jsem potřeboval vycestovat za hranice města Hradce Králové. Jak je u mě již zvykem – na poslední chvíli. Několika minutové zpoždění MHD způsobené objížďkou uzavřené části hlavního nádraží, kde je dokončován nový terminál hromadné dopravy, mě znervóznilo. V budově hlavního nádraží mě poté pokladní zdržela, pro mě nečekanou otázkou: „Jste do 26 let?“ „A máte občanský průkaz?“ Odpověděl jsem že: „Ano.“ Natož se na pokladně objevila částka podezřele nízká, čas mě ale tlačil – lístek jsem zaplatil a pospíchal na vlak.

Ve vlaku jsem lístek začal prohlížet. V kolonce, kde jsem měl zatím vždy napsáno: „Obyčejná,“ bylo nyní: „In-junior.“ Vzpomněl jsem si na zvláštní kartu Českých drah, díky které se dalo na program „In-junior“ jezdit levněji, tu já ale neměl. Očekávání revizora bylo tedy velice zajímavé. Vše nakonec ale proběhlo naprosto v pořádku a to i při zpáteční jízdě.

Doma jsem jakožto správný „ajťák“ začal zjišťovat podrobnosti. Zabralo mi to dost času, ale nakonec jsem našel potřebné informace. České dráhy spustily prázdninovou (1. července 2008 – 31. srpna 2008) akci Léto -26, díky které mohou osoby do 26 let cestovat v tomto období za poloviční ceny. Bližší informace naleznete na oficiálních stránkách Českých drah.

Vzhledem k neustálému zdražování, kvůli kterému jsem začal jezdit převážně meziměstskou autobusovou dopravou, si myslím, že je to příjemná změna a budu ji muset pořádně využít :o).

Komentáře

 1. PD

  Na slevách ČD je nejabsurdnější, že se vyplatí pořídit si téměř jakýkoliv slevový průkaz či kupón již od jedné nebo dvou cest. Když se podíváte, jakou výši má základní jízdné třeba Brno Praha, a že pořízením karty Z (opravňující k využívání "zákaznického jízdného") ušetříte nějakých 80 kč na jedné cestě...

  Otázkou tedy je, pro koho je určeno základní jízdné ČD? Kdo má za trasu Praha-Brno platit oněch cca 320 Kč? Aha, už to mám - cizinci! Póvl cizáckej, co si vůbec dovoluje sem do naší matičky vlasti lozit! Jen ať pěkně cálujou, euráci nenažraný! A abychom neměli dvojí ceny, zavedeme zákaznické jízdné!

  Chjo.

  09.08.2008 v 23.33
 2. peter brauer

  operacia psa a leva prekompovanie organov a kontrola zubov pripadne vrtanie alebo trhanie

  12.07.2010 v 18.39

Nový komentář

 

 

 

 

Pravidla

 • Tučně * označené položky je nutné vyplnit.
  E-mail nebude zveřejněn.
 • Pište prosím slušně a k věci. Pokud můžete, používejte diakritiku.
 • HTML formátování není podporováno.
 • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [4].

 

Navigace

Kategorie článků

Nejzajímavější články


Tento kód slouží k testování robotů vykrádajících obsah těchto stránek