Převrat Sportovních novin

Přidáno: 10.08.2008 v 20.50

O tom, že nemám ve velké oblibě „tradiční“ sporty mezi které patří hlavně fotbal jsem se zmiňoval již několikrát. Můj odpor umocňují Sportovní noviny (obzvláště televizní stanice Nova), ve kterých je čas v drtivé většině vyplněn fotbalem a zbytek hokejem. Ostatní sporty jako by neexistovali. Doufám, že po prvních dvou dnech olympiády v Pekingu zjistili tvůrci zpráv, že existují i další sporty.

Mým dlouholetým koníčkem je střelba ze sportovní pistole. Zkusí někdo spočítat, kolik minut bylo věnováno v posledních čtyřech letech tomuto sportu? Zprávu, kterou přijela natočit televize Nova na naši hradeckou střelnici (v době tréninku) o postřelení nešikovného úředníka na pardubické střelnici počítat nebudeme. Myslím, že fotbal ve zprávách jednoho dne dostane víc času.

Nyní si vezměme momentálně aktuální olympiádu Peking 2008:
 • sobota – první den a Česká republika získává první zlatou medaili za střelbu ze sportovní vzduchové pušky, kterou vybojovala Kateřina Emmons,
 • neděle – druhý den a Česká republika získává druhou zlatou medaili za střelbu na letící terč (trap, holub), kterou vybojoval David Kostelecký.

Jsem opravdu jediný, kdo si myslí, že by se ve zprávách měli objevovat častěji výsledky i jiných sportů? Toto totiž nejsou jediné zajímavé výsledky ze střeleckých disciplín. A i spousty dalších sportů mají velice hodnotné výsledky. Proč nám je tedy televizí stále vnucován fotbal? Co je na něm tak jiného …?

Komentáře

 1. seqwence

  Nejsi jediný, kdo si to myslí. Vem si třeba takové plavání. To je na tom úplně stejně, ba i hůře jak střelba (protože zde máme velmi málo konkurenceshopných plavců). Jediný, kdo má asi tak šanci na úspěch je Jana Pechanová. Fotbal teda vůbec nemusím.

  11.08.2008 v 01.40
 2. Tom

  To že se v televizi ( NOVA, PRIMA ) neobjevuje střelba, plavání, parkur, badminton a jiné sporty je z části zapříčiněno tím, že lidé o tyto sporty nemají takový zájem jako například o fotbal nebo hokej. Zatím sem neviděl hospodu, kde by se lidé scházely a koukaly na mistrovství světa (evropy) v šermování. A jelikož se jedná o televize komerční, jdou za tím, co víc nese (€€€) a o co je větší zájem.

  16.08.2008 v 21.13

Nový komentář

 

 

 

 

Pravidla

 • Tučně * označené položky je nutné vyplnit.
  E-mail nebude zveřejněn.
 • Pište prosím slušně a k věci. Pokud můžete, používejte diakritiku.
 • HTML formátování není podporováno.
 • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [4].

 

Navigace

Kategorie článků

Nejzajímavější články


Tento kód slouží k testování robotů vykrádajících obsah těchto stránek