Nechoďte na přednášky!

Přidáno: 17.10.2008 v 18.33

Vy chodíte na přednášky? Proboha, proč? Pokud o tom nevíte, přednášky jsou nepovinné. Běžte si raději sednout někam na zahrádku, na bar nebo jeďte domů. To si nedokážete představit, že byste se zabavili lépe, než sezením na několika hodinové nudné přednášce? Opravdu?

Ale teď už vážně

V prvním semestru na FIM mi rozvrh vyšel, že jsem mohl navštěvovat všechny přednášky. V další semestrech se mi již ale většinou přednášky kryly se semenáři a navíc chuť trávit čas na přednáškách se ztratila :o). Když už si ale udělám čas – dokonce 6 × 45 min v pátek, očekávám, že přijdou opravdu jen vážní zájemci o daný předmět (Pravděpodobnost a statistika).

Bohužel již při vstupu do auly slyším nezávisle na sobě 2 studenty: „Jdeme si sednout někam dozadu, ať můžeme spát.“ Dobrá, ať si jdou dozadu. Mě vepředu rušit nebudou. A když jim nevadí, že tento předmět studují již podruhé a ještě se tím „chlubí“ … Bohužel může nastat problém – aula není dostatečně velká a studenti, kteří se o daný předmět opravdu zajímají musí následně celou dobu postávat v uličkách či sedět na zemi.

To co mě ale přivádí do stavu pravého šílenství je, když sedím v jedné z prvních řad, abych mohl poslouchat o čem hovoří přednášející Prof. Ing. Petr Hebák, CSc. (VŠE). A do řady zamnou si sedne skupinka slečen jejichž výraz je už před začátkem přednášky značně znuděný a znechucený. Ve výsledku tráví celý čas na přednášce diskusí na téma: „Kdo se s kým rozešel.“ „Kdo s kým začal chodit.“ „Kdo s kým spí.“ „Kde si koupit šaty.“ Dalo by se pokračovat snad od nekonečna. A teď mi vysvětlete, proč taková individua chodí na přednášky? Chápu, že ženy údajně zvládají víc věcí najednou, ale při tomto nekončícím „krafání“ přece nemůžou ani tušit o čem daná přednáška byla. Dlouhé sezení v řadě vedle sebe také není ideální pro povídání. A okolí těchto studentů také není nadšeno – alespoň já ne. Tyto „žvásty“ opravdu nechodím v pátek do školy poslouchat …

Komentáře

 1. eM

  Za nás byly přednášky povinný, Prof. Ing. Petr Hebák, CSc. si dělal docházku a bylo celkem dobře vidět, kdo na přednášku přišel proto, že se chtěl něco dovědět, a kdo jen kvůli docházce.. Polovina lidí si v první dvouhodinovce zapsala docházku a po přestávce se na druhou dvouhodinovku vrátila tak 1/3 z nich. To pak pan profesor řešil tak, že příště posílal papír k docházce až po první přestávce a výsledek byl takovej, že skoro každej kdo se zapsal se hned zvednul a odešel..
  Profesor Hebák si myslí, jak na nás vyzrál, ale ve skutečnosti to má spíš negativní efekt, přesně jak píšeš.. Lidi co na přednášky chodit nechtěj na ně příjdou, nedávaj pozor, bavěj se a odcházej dřív (samozřejmě ne úplně všichni, i já tam chodit nechtěla, a pak sem to tam vždycky nějak přežila:P) a tím vším rušej ty, co tam příjdou pochytit nějaký znalosti..

  30.11.2010 v 20.16

Nový komentář

 

 

 

 

Pravidla

 • Tučně * označené položky je nutné vyplnit.
  E-mail nebude zveřejněn.
 • Pište prosím slušně a k věci. Pokud můžete, používejte diakritiku.
 • HTML formátování není podporováno.
 • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [4].

 

Navigace

Kategorie článků

Nejzajímavější články


Tento kód slouží k testování robotů vykrádajících obsah těchto stránek