Každý správný muž ...

Přidáno: 05.03.2008 v 19.07

"Každý správný muž, má u sebe nůž," jen málo z nás chlapců a mužů tuto větu ještě nikdy neslyšelo. Nůž není jen útočná zbraň, je to hlavně velký pomocník.

Osobně jsem vlastnil svůj první nůž už někdy od 5 let a byla to ona známá rybička. Těchto klasických nožů tuzemské firmy Mikov jsem vlastnil několik, bohužel jsem je postupem času poztrácel. S rostoucím věkem jsem si přál již odpovídající nůž. Otec to samozřejmě chápal a v tomto ohledu na mě nešetřil. Pokud se ohlédnu zpátky, lituji a divím se jeho trpělivosti. Za mlada jsem totiž mimo rybiček přišel i o 2 velice kvalitní nože jejichž nákupní cena nešla pod 500 Kč a to v té době bylo opravdu dost. První jsem ztratil s rodinou na houbách, kdy mi hloupě vypadl z kapsi a druhý mi byl odcizen na táboře.

Další nože se mi již podařilo uchránit (musím zaklepat: ťuky ťuk). Prvním zástupcem je lovecký nůž s pevnou čepelí od stejné firmy jako "rybička".

obrázek: Nůž Mikov 375-NH-1

Tím má sbírka nekončí. Mé nároky a tužby se zvyšovaly, a tak jsem si k patnáctinám pořídil další nůž. Snad se ostatní nože neurazí, ale můj "drahoušek" je Wenger Ranger 10. Tento nůž je symbolem kvality švýcarské značky. Nehledal jsem spousty funkcí, potřeboval jsem kvalitní rukojeť, dlouhou kvalitní čepel a dlouhou dvouřadou kvalitní pilku. Tento nůž splnil mé požadavky bez kompromisů.

obrázek: Nůž Wenger Ranger 10

V současnosti posledním nožem v mé sbírce není vlastně ani tak nůž klasický. Jedná se o zajímavě řešené multifunkční nářadí Coleman ProLock, které jsem dostal od rodičů v den svých 18. narozenin.

obrázek: Nůž Coleman ProLock

Komentáře

 1. Franta

  Ten Coleman nevypadá špatně, ale špička jsou Gerber a Leatherman :-)
  http://frantovo.cz/blog/...

  29.03.2009 v 22.35
 2. samo

  chcem kupit taky noz a chcem vediet ci nieco vydrzi

  01.08.2011 v 21.39
 3. odik

  Coleman je můj věrný společník v každodenním životě a musím uznat, že mě kvalitou mile překvapil ... ale není to nůž - je to "multifunční zařízení" ... když potřebuji někde něco utáhnout, přidržet, zabrousit, otevřít či odříznout - vše s ním zvládnu, ale pokud dopředu vím, že jdu do lesa a budu potřebovat pořádný nůž, beru si do kapsy Wenger

  21.10.2012 v 16.07

Nový komentář

 

 

 

 

Pravidla

 • Tučně * označené položky je nutné vyplnit.
  E-mail nebude zveřejněn.
 • Pište prosím slušně a k věci. Pokud můžete, používejte diakritiku.
 • HTML formátování není podporováno.
 • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [4].

 

Navigace

Kategorie článků

Nejzajímavější články


Tento kód slouží k testování robotů vykrádajících obsah těchto stránek