Čínské koule

Přidáno: 10.03.2008 v 14.46

Dámy, které neznájí čínské kuličky musím zklamat - opravdu se nejedná o erotickou pomůcku odvozenou od výrobku s názvem Venušiny kuličky. Čínské kuličky (koule) neboli čchi-kung jsou tradičním výrobkem Číny. Jedná se o dvě duté vzájemně nepropojené koule vyrobené z oceli či mramoru. V dutině se nachází menší kulička a pružinka tvaru kužele. Rotace kuliček má za následek vibraci a melodický zvuk.

Když jsem se prvně snažil najít nějaký zajímavý článek ohledně čínských kuliček, setkal jsem s věcí, kterou na (nejen) českých blozích nesnáším. Jde o nešvar, kdy jeden schopný uživatel vynaloží neskutečnou práci, aby napsal dlouhý a hlavně kvalitní článek. "Odměnou" mu je ale návštěva jiného pubertálního (a bohužel nejen pubertálního) návštěvníka, který se zmůže jen CTRL+C / V. Tento zlozvyk některých blogerů jsem pozoroval již dříve, když jsem se začínal učit na snowboardu a jeden článek, který mimo jiné teď zpětně hodnotím jako podprůměrný, jsem objevil mezi články pod autorstvím desítek jiných blogerů. Doufal jsem, že to byla jen výjimka. Bohužel článek o čínských kuličkách, pravděpodobně od autora BARAKA, jsem taktéž objevil na několika dalších serverech v naprosto nezměněné podobě.

Ale teď již zpátky k tématu. Výše zmíněný článek je velice obsáhlý a je v něm obsaženo snad vše, co by mohlo případné zájemce zajímat. Já používám mramorové kuličky o průměru 50 mm (což jsou již velké). Ruku mám sice malou, ale dá se s nimi rotovat v celku dobře. Důležité je hlavně kuličky dobře urdžovat a pravidelně čistit, aby se v dlani koulely zlehka. Osobně mám radši koulení bez dotyku, ale zatím ho ještě nezvládám na vyšších frekvencích rotování, a proto občas rotuji v poloze, kdy se obě kuličky dotýkají - je ale důležité, aby se dotýkaly neustále a nenarážely do sebe.

Závěrem jde snad jen říci, že investice do čchi-kung není nikterak velká a při šetrném zacházení není nic, co by se na nich mohlo rozbít (coš se o moderních hračkách říci nedá :o) ). Já tyto kuličky objevil v roce 2007 pod stromečkem a ačkoliv mi rotace nejde ještě podle mých přadstav, je to zajímavý způsob relaxace. A kdo věří na stimulaci akupunkturních bodů, ocení i údajné blahodárné působení na vnitřní orgány.

obrázek: Mramorové čínské kuličky (čchi-kung) s tradičním motivem

Nový komentář

 

 

 

 

Pravidla

  • Tučně * označené položky je nutné vyplnit.
    E-mail nebude zveřejněn.
  • Pište prosím slušně a k věci. Pokud můžete, používejte diakritiku.
  • HTML formátování není podporováno.
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [4].

 

Navigace

Kategorie článků

Nejzajímavější články


Tento kód slouží k testování robotů vykrádajících obsah těchto stránek